Co musí umět při zápisu předškolák

Na stránkách rodicevitani.cz nabízíme ke stažení jednoduchý plakát, který vysvětluje na čtyřech obrázcích rodičům, co má zvládat dítě, které jde k zápisu do první třídy.

Leták má sloužit jako informace rodičům, ale mohou ho použít i školy jako inspiraci či pomůcku pro snazší komunikaci s rodiči předškoláků.

Plakát ke stažení ZDE: Rodice_vitani_plakat_Chystam_se_do_skoly

[nggallery id=6]

Komentujte

5 Komentáře zapnuto "Co musí umět při zápisu předškolák"

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
pěkné
Host

moc povedené plakáty, zaujmou na první pohled a jsou tam všechny důležité informace

Katerina
Host

Děkujeme!

Kateřina Kubešová

fyporny!!
Host

Dobrý den, opravdu povedené: jednoduché, srozumitelné, přátelské pro rodiče, děti i učitelé. Výborný nápad, výborná práce. Marek Herman

Eva
Host

Já bych do plakátu ještě přiřadila používání kreslící pomůcek. A nakreslila bych ještě další plakát, který by srozumitelně ukázal, jak je důležité umět vyslovovat hlásky, tak aby dítě dokázalo správně vyslovovat. protože špatná výslovnost může působit při jako překážky nejen při čtení, ale i při psaní. Také úroveň slovního projevu, jestli umí dítě přirozeně reagovat na otázky, vytvořit souvislou odpověď. Dokáže popsat co vidí na obrázku s použitím nejen podstatných jmen,ale i sloves, přídavých jmen. Slovní druhy neurčuje, ale přirozeně používá v dostatečné slovní zásobě. Řeč a komunikace je pro mně vstupní bránou k myšlení.

Kaslová
Host

Zdravím,
plakát je pěkný, ale pokud to správně chápu, pak podle n ěho dítě nemusí umět komunikovat: odpovídat na otázky, ptát se, vyprávět, popsat něco, správně vyslovovat, ….. A co o chování (kdomě hygienických návyků):
Nemělo by také umět poprosit, poděkovat, pozdravit?
…..