Rodičák č. 2 – Zkrátili byste dětem prázdniny?

Druhé číslo zpravodaje pro rodiče se věnuje tématu prázdnin a jejich vlivu na děti a přináší tipy, které se zaměřují na rozvoj dětí i mimo školní docházku.

Téma: Co dětem přináší letní volno a jak ho nejlépe využít, aby z něj měly opravdu prospěch?
 

„Pro děti z hůře situovaných rodin, které žijí v méně podnětném prostředí, jsou problémem. Jsem přesvědčený, že je tu 30 % dětí, pro které by nějak organizované prázdniny, třeba za účasti školy, byly opravdu výhodou,“ říká Dominik Dvořák z Ústavu výzkumu a rozvoje vzdělávání PedF UK.


Čtěte k tématu

  • Mají prázdniny negativní vliv na děti? Zkrátili byste je?: Poslechněte si krátký rozhovor s Dominikem Dvořákem o vlivu prázdnin na děti z různě situovaných rodin. Tvrdí, že prázdniny prohlubují rozdíly mezi dětmi. Souhlasíte s ním? Rozhovor najdete v Souncloudu Českého rozhlasu.
  • Velká letní soutěž s Příběhy 20. století: Máte babičku nebo dědu, kteří ještě pamatují 2. světovou válku nebo nástup komunismu? Ať je děti vyzpovídají. Dozvědí se mnoho zajímavého o historii 20. století od pamětníků a ještě mohou vyhrát až 50 tisíc korun. Můžete s nimi vytvořit i smíšené týmy.
  • Jak prohloubit vztah dětí k přírodě?: Naučte děti znát souvislosti. Inspiraci najdete na „rozcestníku“ pro ekologické/environmentální vzdělávání www.ekologickavychova.cz

Rodiče vítáni (novinky)

Inspirace, rady a diskuse

Rodičovství není snadná disciplína: Inspirujte se proto v literatuře. Doporučujeme nejen jako prázdninové čtení knihu americké terapeutky Naomi Aldortové Vychováváme děti a rosteme s nimi. A pokud chcete letní volno strávené s dětmi přežít v psychické pohodě, přečtěte si knihu britského odborníka na lenošení, které vede děti k zodpovědnosti, Toma Hodkinsona Líný rodič.

Přihlašte se k odběru v okénku „Newsletter pro rodiče“ a „Rodičák“ vám pravidelně pošleme na váš e-mail.

 

 

 

 

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
avatar
wpDiscuz