Škola, v níž se děti nemusejí učit

Do Prahy přijedou zakladatelé izraelské svobodné školy, kde není nic povinné. Zní to jako utopie? Co z těch dětí vyroste, když jim nikdo nedává žádné povinnosti? Odpovědi poskytnou zakladatelé i absolventka.

V izraelské Sudbury Democratic School Jerusalem je 140 dětí a studentů ve věku 5 – 18 let a je v provozu už šestnáctým rokem. Sudbury Jerusalem je považována za jednu z nejlépe fungujících Sudbury škol. Mj. je opakovaně vyhodnocována jako škola s nejmenším podílem školního násilí v Izraeli.

Na celodenním semináři 1. 4. 2017 se o své zkušenosti se založením a životem školy postavené na svobodě a odpovědnosti dětí podělí Eudice a Ricky Ben Ohr – zakladatelé a pedagogové z demokratické Sudbury školy v Jeruzalémě a Maya Gvili – absolventka této školy.

Lektory na semináři budou také Lucie a Vladimír Dobešovi – zakladatalé a pedagogové z české školy Donum Felix. Jedná se o základní školu založenou na důvěře, vnitřní motivaci a na přirozeném učení. Děti a dospělí jsou přirozenými partnery včetně rozhodování. Tato učící se škola by ráda směřovala mezi tzv. svobodné a demokratické školy.

Akci organizuje SvobodaUčení.cz.

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
avatar
wpDiscuz