http://rozeslat.com

Zapomínají žáci platit včas školní výlety nebo nosit pomůcky do školy? Známe řešení!

Publikujeme rozhovor s Honzou Hennebergem, který společně s kolegy vytvořil službu, která chce učitelům usnadnit komunikaci s žáky i rodiči. Umožňuje jim hromadně rozesílat sms zprávy, skvělá hlavně pro zapomnětlivé rodiče i děti :).

Služba je pro učitele zdarma.

Jan Henneberg
Jan Henneberg

Co vás vedlo k tomu, vytvořit tuto službu hromadného rozesílání sms zpráv rodičům a žákům?

Narazili jsme na podobnou službu fungující v USA a ohromilo nás, že je tam velmi populární, využívá ji každý pátý učitel. Řekli jsme si tedy, proč to neumožnit učitelům i u nás? Zeptali jsme se pár učitelů, jestli by něco takového ocenili, a protože jsme se setkali s pozitivními reakcemi, pustili jsme se do toho.

Můžete popsat, jak to funguje?

Je to opravdu snadné. Učitel se u nás zaregistruje a vytvoří si třídu, ve které učí. Poté už jen instruuje žáky, jak se mohou k odběru jeho SMS zpráv přihlásit. Funguje to tak, že žák přes svůj mobilní telefon pošle SMS s unikátním kódem třídy, tím se jeho číslo zařadí k odběrům učitelových zpráv. Chtěli jsme také trochu chránit osobní telefonní čísla žáků, proto je učitel nikdy neuvidí celá. Pokud učitel čísla svých žáků zná, může je do své virtuální třídy přidat i sám.

http://rozeslat.com
http://rozeslat.com

Je služba určená pouze učitelů, nebo ji může využívat kdokoli?

Zatím se soustředíme jen na učitele, pro které bude tato služba vždy zdarma. V případě velkého zájmu ale připravíme i variantu pro kohokoli a za jakýmkoli účelem, ta už však bude nějakým způsobem zpoplatněná.

Kolik máte v současné době uživatelů a jaké jsou ohlasy?

Aktuálně se počet učitelů, kteří využívají rozeslat.com blíží ke stovce. Ohlasy jsou vesměs pozitivní. Hodně učitelů rozeslat.com také používá jen pro kontakt s rodiči, někdy je to vhodnější, než informovat samotné žáky, např. v mateřských školkách.

Komentujte

5 Komentáře zapnuto "Zapomínají žáci platit včas školní výlety nebo nosit pomůcky do školy? Známe řešení!"

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Duška
Host
Co skauti? Máme v oddíle již dnes okolo 40 členů a s rodiči se docela těžko komunikuje. Když se podíváte na naše stránky http://krnov.svazskautu.cz/uvidíte, že činnost oddílu je velice činorodá, celoroční a celotýdenní včetně víkendů. Na rozdíl od učitelů konáme výchovnou, vzdělávací práci pro děti od pěti let po VŠ zcela bezúplatně – zdarma ve svém volném čase. Máme děti z nejrůznějších sociálních skupin – včetně těch, které jsou označovany jako ohrožené nejrůznějšími negativními vlivy. A kolik nás na to je na tuto činnost? Docela málo- 2 již mimo školu, jeden dokončující VŠ ( a proto bez závazků) a 2… Číst vice »
Martin Halík
Host

Dobrý den,

určitě to můžete využívat, zařadíme vás mezi výjimky. : ) Stačí se zaregistrovat a napsat svůj mail s poznámkou rozeslat@greenwoodents.com

mh

Rodiče vítáni
Host

Dobrý den, předáme Váš dotaz Janu Hennebergovi.

Duška
Host

Ještě jen, že se ozvala anonymně nějaká paní Radka, prý arogantně urážím učitele. Pokud by se paní Radka ozvala, taky jsem učitelka a to hodně dlouho. Ve škole mám lepší možnosti na spolupráci s rodiči, než v dobrovolné práci ve skautu. :) a vyjde li vaše varianta – bude fajn. Nevyjde li, také si budeme muset poradit. Do placené varianty rozhodně nepůjdeme.

Jan Henneberg
Host

Dobrý den,

jako skauti můžete naši aplikaci http://www.rozeslat.com používat zdarma. Pokud máte další dotazy, napište mi na rozeslat@greenwoodents.com.