Zdravé jídlo – základ (školního) úspěchu?

Téma zdravé výživy je v současnosti velmi populární a aktuální zvláště s přihlédnutím k alarmujícímu počtu obézních lidí na celém světě. Studie potvrzují, že správná životospráva dětí je základem pro jejich zdraví, ovlivňuje jejich chování i školní úspěchy. Přísný zákaz sladkostí ve škole může být nejsnadnější cestou ke zlepšení koncentrace, chování i výsledků písemek. Školy bez sladkostí se objevily například v Dánsku a ve Spojených státech amerických.

Jaká je situace v českých školách? Dětem se běžně nabízí nezdravé jídlo v automatech, bufetech, dokonce i ve školních jídelnách při výdeji obědů. Součástí mnoha školních obědů je dezert, studenti většinou mohou nosit do školy sladkosti bez omezení a na některých školách se sladkostmi dokonce odměňuje.

Pokud vás tato problematika zajímá, podrobnosti a praktická doporučení najdete v článku Ovlivňují sladkosti výsledky písemek? od Margit Slimákové, odbornice na zdravotní prevenci a výživu.

Zároveň vás zveme do nově otevřeného diskuzního fóra, které se věnuje zdraví, stravě a pohodě ve škole.

Sdílejte
Štítky: Strava Zdraví

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>