Poradna: Kdy nejpozději musí dítě nastoupit do školy?

Dotaz:
Měla bych dotaz ohledně povinné školní docházky – syn je narozen 6. 4. 2011 a na tento rok má odloženou školní docházku. Zajímalo by mě, do kterého roku věku může maximálně pobývat v mateřské škole? V zákoně je napsáno, že povinná školní docházka může být odložena maximálně do zahájení školního roku, v němž dítě dosáhne 8 let věku. Rozumím tomu správně, že by mohl syn nastoupit do školy nejpozději v roce 2019 kdy bude mít 8 let?

Odpověď:
V § 37 školského zákona se píše„Začátek povinné školní docházky lze odložit nejdéle do zahájení školního roku, v němž dítě dovrší osmý rok věku.“ Váš syn dosáhne 8 let 6. dubna 2019, tedy ve školním roce 2018/2019. To znamená, že by měl k povinné školní docházce nastoupit nejpozději v září 2018.

Odpovídala: Lucie Fialová

Pravidla diskuze

(zavedena 13. dubna 2018)

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání
Příspěvky porušující pravidla mažeme.
avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.