Archiv štítku: Certifikace

První zkušenosti s novými pravidly certifikace značkou Rodiče vítáni

26.02.2015

V předchozím příspěvku z 15.2.2015 jsme Vás informovali, že od 8.února letošního roku začala v programu Rodiče vítáni platit nová pravidla pro certifikaci základních škol a gymnázií – ZDE. Tato pravidla se zákonitě vztahují i na recertifikace těch škol, které se do programu …

 
ilustrační foto. by Palmer House Photography (flickr.com) (CC BY-NC-ND 2.0)

MATEŘSKÉ ŠKOLY v programu Rodiče vítáni! Změnou prošla i kritéria ZÁKLADNÍCH ŠKOL

15.02.2015

Od 8. 2. 2015 se do programu Rodiče vítáni mohou zapojit i mateřské školy – certifikace MŠ. Dosud byl program otevřen jen pro školy základní a osmiletá gymnázia. Změnou prošla i kritéria a pravidla pro certifikaci základních škol. Kritéria pro …

 

Prezentace a videa z konference Jak se domluvit se „svým“ učitel a „svým“ rodičem

28.10.2012

Prezentace a videa z konference značky Rodiče (11.10.2012, Praha)

 

Komentáře a změny kritérií značky Rodiče vítáni

13.06.2012

Na základě roční zkušenosti a pro lepší porozumění kritériím značky Rodiče vítáni jsme pro vás ke každému kritériu připravili komentář. V něm vysvětlujeme, co považujeme za jeho kvalitní naplnění a co ne. Také došlo k menším změnám v textech kritérií.

 

Co mám dělat, když nesouhlasím s kritérii značky

11.01.2012

Také se jste se rozčílili ve chvíli, kdy jste si prohlédli na webu či u vchodu do školy kritéria, které vedení vaší školy zaškrtalo na ceduli Rodiče vítáni? Máte pocit, že si vymýšlí, protože třeba partnerskou komunikaci s rodičem, která patří k základním kritériím, si představujete jinak? Co má rodič dělat, když nesouhlasí s tím, co o sobě škola tvrdí? Nabízíme vám pět kroků pro nespokojeného rodiče.

 

Ředitel Brož: Kritéria značky Rodiče vítáni jsem nejdřív projednal s rodiči

08.12.2011

Bavil se s vámi někdo z vaší školy, jestli souhlasíte s tím, co ředitel zaškrtl na ceduli Rodiče vítáni? Ne, není to povinnost, ale je to rozhodně rozumné. Ostatně hlavní smysl značky je, aby se co nejkonkrétněji pojmenovalo, co to vlastně znamená spolupráce školy s rodiči a aby to popostrčilo debatu o tom, co z navržených věcí škola dělá a co by třeba mohla dělat. Ředitel Zdeněk Brož ze Základní školy v Chrudimi to s rodiči probral raději předem.

 

Jak certifikovat svoji školu

31.08.2011

Snadný návod, jak certifikovat svoji školu. A co tím vaše škola může získat.