Archiv štítku: Zahraniční zkušenosti

Prezentace a videa z konference Jak se domluvit se „svým“ učitel a „svým“ rodičem

28.10.2012

Prezentace a videa z konference značky Rodiče (11.10.2012, Praha)

 

Jak se domluvit se „svým“ učitelem a „svým“ rodičem (11.10.2012) – konference a workshopy

25.08.2012

Zveme vás na konferenci Jak se domluvit se „svým“ učitelem a „svým“ rodičem – 11. 10. 2012 v Praze. Akce značky Rodiče vítáni chce být oknem do duše „vašeho učitele“ a „vašeho rodiče“.

 

Cizí jazyky se učí, mluvit neumějí

01.06.2012

Rodičům dvanáctileté Moniky dochází trpělivost. Ačkoli má jejich dcera povinnou angličtinu už od třetí třídy, zvládá sotva základní fráze, zatímco její stejně stará holandská sestřenice píše v cizích jazycích eseje a s Moničinou maminkou mluví suverénní angličtinou. O Monice přitom …

 

Zkušenosti s mateřskou a základní školou v USA – zdroj inspirace?

24.10.2011

Americký systém má svá pozitiva i negativa. Přejímat bezhlavě všechny jeho prvky by nepochybně bylo nezodpovědné a i zdánlivě funkční věci by, vytrženy z původního prostředí, nemusely přinášet kýžené výsledky. Zamyslet se nad některými tématy ale nemusí být na škodu a inspirace dobrou praxí ze zahraničí může být leckdy cennější, než všechny státní reformy.

 

Disciplína ve škole: represe není řešení, jen součást

06.10.2011

Chování žáků v českých školách se zhoršuje. Občas se ve veřejné diskusi objeví názor, že by se do českých škol mělo vrátit více represivních opatření.

 

Jak v Americe testovali

28.09.2011

Pokud testování v 5. a 9. třídách panu ministrovi nerozmluvíme, „americká cesta“, o které se v článku píše, docela reálně hrozí i vašim dětem. Svět se poučil, ale zdá se, že u nás chceme objevovat objevené.

 

Testem neověřitelná světově uznávaná na první pohled kvalitní výuka

17.08.2011

John Hunter je možná víc filosof než učitel. Svým vzezřením i názory jako by vypadl z Chaloupky strýčka Toma. Jak sám říká, „stojí na ramenou svých předků, rodičů a učitelů“.

 

Spolupráce jako podpora výuky a učení ve Finsku

13.08.2011

Spolupráce domova a školy Cílem spolupráce domova a školy je podporovat zdravý růst a učební proces žáka. Úspěšná spolupráce spočívá v otevřené, rovnocenné a důvěrné interakci. Zákonní zástupci mají primární zodpovědnost za výchovu svého dítěte. Úkolem školy je podporovat růst …