Extra třída na kutnohorském náměstí

Kutná Hora je nejen městem vyhledávaným zahraničními i českými turisty, ale také městem, které je zapojeno do dvou programů EDUin – již dva roky do projektu Města vzdělávání (ZDE) a prostřednictvím jedné ze základních škol také do projektu Extra třída (ZDE). Tento program motivuje žáky 7. až 9. tříd k aktivitám, které se snaží zkvalitnit život v obci, kde se nachází jejich škola. Projekty běží již třetím rokem díky podpoře Nadačního fondu Tesco. 

Kutnohorští deváťáci ze ZŠ T.G. Masaryka se rozhodli v rámci projektu Extra třída vytvořit deskovou hru pro děti i dospělé, kteří si chtějí zopakovat vědomosti o Kutné Hoře nebo se o městě dozvědět něco nového. Hru nazvali Křížem krážem Kutnou Horou. Jejich projektovou nástěnku, která podrobně mapuje práci na hře a celém projektu, si můžete prohlédnout ZDE.

17396011986_f8201eed03_m
Fotogalerii ze slavnostního odpoledne najdete ZDE.

V úterý 5. května 2015 proběhl na Palackého náměstí v Kutné Hoře křest této nové deskové hry. Žáci Extra třídy celou akci velmi dobře připravili. Výběr místa byl ideální, doprovodný program byl zajímavý, mezi pozvanými hosty, kteří krátce před publikem vystoupili, byl i starosta Kutné Hory a paní ředitelka ZŠ. Žáci připravili akční soutěž hry Křížem krážem Kutnou Horou, kterou soutěžící hráli přímo u lavic umístěných na náměstí. Nechybělo ani losování o věcné ceny, samozřejmě cenou byla desková hra.

Celý křest, který oživil kutnohorské náměstí, byl doplněn koncertem zpěváků Michala Smrkovského a Petra Štolby a vystoupením mažoretek Scarlett a skupiny KTM-twirl team Kutná Hora. Fotogalerii ze slavnostního odpoledne najdete ZDE.

Díky výborné přípravě ze strany pořádající třídy i díky pěknému počasí přilákala akce velký počet diváků. Průběh křtu natáčela České televize. Reportáž z této akce vysílalo na své stanici Déčko ve svých Zprávičkách. (Záznam reportáže najdete pod datem 6. 5., od 2. minuty ZDE).

Velkým úspěchem žáků základní školy T. G. Masaryka je také zájem, který o deskovou hru projevilo kutnohorské Informační centrum. To chce zakoupit ke hře licenci a v příštím roce také podpořit její anglickou mutaci.

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..