Nabídka seminářů a besedy značky Rodiče vítáni


Na základě zjištěného zájmu nabízíme nově semináře a besedy, která se týkají spolupráce a komunikace mezi školou a rodiči. V případě zájmu o některý ze seminářů vyplňte objednávku dole.

Konfliktní komunikace a jak na ni

Seminář je určený jak učitelům, tak i rodičům. Smyslem je pochopit základní zákonitosti mezilidské komunikace a možnosti prevence řešení konfliktů a krizových situací. Účastníci si osvojí principy efektivní komunikace v konfliktních situacích a vyzkouší si schopnosti formulovat své požadavky. Seminář bude probíhat jako trénink konkrétních situací se zpětnou vazbou.

Na semináři se seznámíte s:

 • osobní mapou komunikačních situací
 • konstruktivními a destruktivními prvky komunikace
 • tím, jak vést rozhovor od NE k ANO
 • nástroji komunikace (aktivní naslouchání, umění sdělit druhému, co mi vadí)
 • strategií a kroky k řešení konfliktu
 • analýzou konfliktu, identifikací vlastní strategie řešení konfliktu
 • prací s emocemi
 • tím, jak sdělit to, co se mi nelíbí, aby to druhý mohl přijmout
 • tím, jak zvládat agresi a manipulaci

Seminář je realizován ve spolupráci se vzdělávací společností Konsens.

Lektor/ka: Mgr. Jana Bilíková, Helena Stohrová, Mgr. Olga Medlíková, PaedDr. Jitka Jilemická (na semináři je přítomen jeden z lektorů, dle časových možností)

Délka: 1 den

Cena: 7 000 Kč (cena zahrnuje lektorné, drobný materiál a režii organizátora) + doprava dle zakázky

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření škole

Seminář je určen učitelům, kteří mají zájem se blíže podívat na možnosti otevřené komunikace a spolupráce s rodiči. Seminář je postaven na zkušenostech se značkou Rodiče vítáni a kritérii certifikace této značky. Seminář probíhá jako autoevaluace školy, při níž mají učitelé možnost posoudit, v čem jsou ve spolupráci s rodiči úspěšní a proč, a kde leží hlavní překážky v komunikaci a jak je odstranit. Seminář je možné na vyžádání organizovat i pro skupinu složenou z učitelů i rodičů, kdy je práce postavena především na tréninku vzájemné komunikace.

Lektor/ka: Tomáš Feřtek, Mgr. Kateřina Kubešová, Mgr. Zdeněk Slejška (na semináři je přítomen jeden z lektorů, dle časových možností)

Délka: 3 hodiny

Cena: 2 700 Kč (cena zahrnuje lektorné, drobný materiál a režii organizátora)  + doprava dle zakázky

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření škole

Beseda pro rodiče je postavena především na tréninku nekonfliktní komunikace se zástupci školy a příkladových řešeních situací, kdy dochází mezi školou a rodiči k neporozumění a konfliktu. Rodiče se zároveň seznámí se značkou Rodiče vítáni a kritérii, podle nichž lze rozlišit školu, která se staví vstřícně ke komunikaci s rodiči svých žáků. Při práci v semináři mohou posoudit míru otevřenosti „jejich“ školy.

Lektor/ka: Tomáš Feřtek, Mgr. Zdeněk Slejška (na semináři je přítomen jeden z lektorů, dle časových možností)

Délka: 2 hodiny

Cena: 2 000 Kč (cena zahrnuje lektorné, drobný materiál a režii organizátora) + doprava dle zakázky

Škola a komunita

Seminář je určený učitelům, tak i rodičům a představitelům veřejné správy v obci. Záměrem je přiblížit možnosti aktivní participace rodičů na životě školy a samotné zapojení školy do života místní komunity. Součástí je seznámení se s možnostmi metody komunitního plánování na konkrétním případu dané školy. Seminář kombinuje příklady dobré praxe a konkrétní informace o možnosti propojování aktivit obcí a škol. V rámci semináře proběhne úvodní analýza možností spolupráce školy a komunity s cílem definovat plán dalších kroků, které je možné realizovat na podporu tvorby komunity.

Seminář je realizován ve spolupráci s organizacemi Centrum pro komunitní práci.

Lektor: Mgr. Ondřej Marek

Délka: 1 den

Cena: 7 000 Kč (cena zahrnuje lektorné, drobný materiál a režii organizátora) + doprava dle zakázky

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
 • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
 • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
 • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
 • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
 • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
 • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
 • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
 • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
 • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
Vladimíra Molčáková
Vladimíra Molčáková
5 let před

Dobrý den, Ráda bych se zeptala, zda je nějakým způsobem kontrolováno nebo ověřováno dodržování pravidel souvisejících s certifikátem „Rodiče vítáni“. Na naší škole ZŠ Čerčany došlo (zřejmě v souvislosti s nedávnou tragickou událostí na Vysočině) k tomu, že je rodičům zamezen přístup do školy. Chápu všeobecné obavy i strach pramenící z hysterie, nicméně v tomto případě si myslím, že to již nekoresponduje se záměry a cíli akce „Rodiče vítání“. V tomto konkrétním případě jde zejména o několik málo rodičů prvňáčků a druháků, kteří jsou vyzvedávání ze školy po obědě (nemají družinu), případně by rádi strávili krátkou dobu ve škole (např.… Číst vice »