Tiché zprávy: Extra třída, Přijďte na výstavu „Bavte se s námi!“

Žáci 8. a 10. třídy z pražské Základní školy pro sluchově postižené v Radlicích (Výmolova) uspořádali akci v rámci projektu nazvaného Extra třídaVe středu 27. května zahájili výstavu velkoformátových fotografií s názvem “Bavte se s námi!”, která má za cíl ukázat slyšící veřejnosti život a komunikaci neslyšících. Fotografie nafotily samy děti pod vedením zkušené neslyšící fotografky Marie Basovníkové.

 Zdroj: ZDE

O akci informovala i Česká televize ve vysílání pro neslyšící, od 7: 30 ZDE.

Výstava je umístěna venku u výstupu z metra Radlická, takže je přístupná komukoli, kdo zrovna půjde okolo. Vstup je samozřejmě zdarma. Výstava bude ke zhlédnutí do 8. června, ale úvodní happening bude jen první den výstavy.

Projekt Extra třída nabízí žákům ZŠ možnost vymyslet a naplánovat vlastní projekt, který je potom financován z prostředků Nadačního fondu Tesco. Letos se do projektu zapojilo kolem 30 škol, mezi nimi i škola pro SP v Radlicích (Výmolova) díky učitelce Josefíně Kalouskové. Neslyšící žáci sami výstavu připravili a zorganizovali. Žáci 8. třídy se těší, že přijdete!

Projektovou nástěnku třídy si můžete prohlédnout ZDE.

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..