Víte vše o bezpečnosti na internetu?

Jak už jsme psali, byl 5. února Světový den bezpečného internetu. Chránit si soukromí na internetu je ale dobré po celý rok, proto vás chceme informovat o průvodci bezpečným chováním na internetu, který připravil Google.

Na stránce Co je dobré vědět najdete tipy na zabezpečení vašeho počítače. Poradí vám, jak vytvořit silná hesla a jak s nimi zacházet, aby vám je nemohl nikdo ukradnout.

Dávejte si pozor na stránky, na které jste byli přesměrováni, neodesílejte své heslo emailem, buďte opatrní při obdržení podezřelých emailů, nikomu nesdělujte své osobní údaje. Mohlo by se totiž stát, že vám někdo ukradne vaši virtuální identitu. Průvodce bezpečným chováním na internetu pro vás bude užitečný obzvlášť, používáte-li nástroje od Googlu, ale najdete tam spoustu dobrých rad, i pokud máte jiného emailového klienta. A hlavně, nezapomeňte to říct vašim dětem!

Další informace k bezpečnosti na síti najdete v našem předchozím příspěvku Poučte děti, jak se bezpečně chovat na internetu. K nahlédnutí doporučujeme příručku, kterou vydalo Sdružení Linka bezpečí: Děti a online rizika.

 

 

 

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..