FOTO: <p>Některé věci se dají zaznamenat na první pohled. Na chodbách vystavené dětské práce, výsledky školních projektů a fotografie z akcí. Koberce ve třídách, kde si děti mohou o přestávce hrát, ping-pong na chodbě nebo místo, kde si děti mohou v soukromí popovídat. Dobré je všímat si nástěnek, ze kterých je patrné, jaké akce škola organizuje a jakým způsobem s dětmi a rodiči komunikuje. Další věci jsou stejně důležité, byť nejsou tak viditelné. Kolik nabízí škola volitelných předmětů? Je školní budova dětem přístupná i po vyučování? Mají tu knihovnu a internet? Jsou dětem volně přístupné? Nahlédněte do školního řádu, jestli není jen výčtem žákovských povinností, ale jestli jsou tam i nějaká žákovská a rodičovská práva. Ptejte se na školní vzdělávací program a na to, má-li škola systém vzdělávání učitelů. Jak řeší šikanu? Funguje tu výchovný poradce a školní psycholog? Mají učitelé pravidelné konzultační hodiny?</p> <p>Neznamená to, že jen škola, která všechno tohle má, je dobrá. Ale čím více bodů v pomyslném dotazníku získá, tím větší je pravděpodobnost vaší spokojenosti.</p>

Podle čeho může rodič při výběru školy poznat, že je kvalitní a moderní?

Některé věci se dají zaznamenat na první pohled. Na chodbách vystavené dětské práce, výsledky školních projektů a fotografie z akcí. Koberce ve třídách, kde si děti mohou o přestávce hrát, ping-pong na chodbě nebo místo, kde si děti mohou v soukromí popovídat. Dobré je všímat si nástěnek, ze kterých je patrné, jaké akce škola organizuje a jakým způsobem s dětmi a rodiči komunikuje. Další věci jsou stejně důležité, byť nejsou tak viditelné. Kolik nabízí škola volitelných předmětů? Je školní budova dětem přístupná i po vyučování? Mají tu knihovnu a internet? Jsou dětem volně přístupné? Nahlédněte do školního řádu, jestli není jen výčtem žákovských povinností, ale jestli jsou tam i nějaká žákovská a rodičovská práva. Ptejte se na školní vzdělávací program a na to, má-li škola systém vzdělávání učitelů. Jak řeší šikanu? Funguje tu výchovný poradce a školní psycholog? Mají učitelé pravidelné konzultační hodiny?

Neznamená to, že jen škola, která všechno tohle má, je dobrá. Ale čím více bodů v pomyslném dotazníku získá, tím větší je pravděpodobnost vaší spokojenosti.

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x