FOTO: <p><strong>Dotaz</strong>: Může třídní učitel jen tak řict, že celá třída zůstane po škole? Jedná se o SŠ a všem ve třídě je pod 18 let.</p> <p><strong>Odpověď</strong>: <em>Žádný konkrétní školní předpis tuto otázku neřeší. Ředitel samozřejmě určuje, kdy a co se ve škole učí, ale měl by mít pro to oporu v ŠVP, a pokud se změní z ničeho nic rozvrh, měl by to oznámit všem rodičům dětí. V podstatě si podle našeho názoru musí vyžádat jejich souhlas. A jak jsme zjistili, to je důvod, proč k tomu školy obvykle nepřistupují.</em></p> <p><em>Nehledě na to, že to problémovou situaci s žáky ani neřeší... </em></p> <p><em>Lucie Slejšková, Rodiče vítáni</em></p>

Poradna: Může učitel nechat celou třídu po škole?

Dotaz: Může třídní učitel jen tak řict, že celá třída zůstane po škole? Jedná se o SŠ a všem ve třídě je pod 18 let.

Odpověď: Žádný konkrétní školní předpis tuto otázku neřeší. Ředitel samozřejmě určuje, kdy a co se ve škole učí, ale měl by mít pro to oporu v ŠVP, a pokud se změní z ničeho nic rozvrh, měl by to oznámit všem rodičům dětí. V podstatě si podle našeho názoru musí vyžádat jejich souhlas. A jak jsme zjistili, to je důvod, proč k tomu školy obvykle nepřistupují.

Nehledě na to, že to problémovou situaci s žáky ani neřeší…

Lucie Slejšková, Rodiče vítáni

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
Eva
Eva
1 rok před

Před lety bývala celá třída mé dcery po škole. Důvodem bylo vyrušování a jiné nežádoucí chování několika jedinců, a to stále stejných. Samozřejmě jsem měla dopal. Nikdy nebyla jistota, kdy holka vlastně přijde domů. Tím spíš, že šlo o první stupeň. Zejména, když to samozřejmě nemělo žádný efekt. Zlobiví kluci, které paní učitelka neuměla srovnat, vesele zlobili dál a ještě se ostatním smáli, že jsou po škole s nimi. Každý ze spolužáků dokázal vyjmenovat těch několik žáků, co opakovaně přiváděli učitelku k tomuto opatření. Jen paní učitelka asi neviděla a neslyšela. A tak jsem se jí jednou na rodičáku zeptala,… Číst vice »

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x