Základní škola Lipenec: Kdo se neučí, ten nezná!

Základní škola Lipenec u Loun, v severozápadních Čechách, je menší školou, která se snaží vytvářet pro své žáky rodinnou atmosféru.  „Jsme rodinná škola, která usiluje o vytváření pohodového školního prostředí bez stresu. Navzájem se snažíme k sobě chovat slušně, s úctou a budujeme vztahy na bázi partnerství,“ popisuje paní ředitelka Markéta Loulová, jak vidí základní charakteristiku své školy.

Podle jejích slov se ve škole snaží pro své poslání získat podporu (nebo alespoň akceptaci) veřejnosti. Snaží se je získat pro nové myšlenky, záměry a společnými silami ve spolupráci s rodiči získat příznivé klima pro chod školy. Na škole působí „Rada“ z řad zákonných zástupců žáků.

„Naším hlavním cílem je – zapojit co největší počet dětí a mládeže do volnočasových aktivit na škole a seznámit je s novými a netradičními formami využití volného času,“ doplňuje paní ředitelka.

P1030288

Na škole pracuje školní koordinátor prevence, spolupracují s protidrogovým koordinátorem a společně organizují mimoškolní činnost žáků. Každý náznak projevu patologických jevů či šikany se snaží řešit ihned. Žák je osobnost, a proto je podle slov paní ředitelky zajímá, jaký člověk z něj vyroste, nejen co všechno bude umět a znát. Snaží se o Integraci – věnují náležitou pozornost žákům s poruchami učení a jinými postiženími.

Pohyb je život

Velký důraz ve školním životě kladou i na zásady zdravého životního stylu a důležitost pohybu pro zdraví. Kde?

– Při hodinách TV
– Na lyžařském výcviku
– Ve škole v přírodě
– Při pobytu u moře v Itálii, Chorvatsku
– Při vyučování pod širým nebem
– Při výuce plavání
– Na mimoškolních akcích

P1060757

Rada pro rodiče v přístupu ke škole: „Společně to dokážeme.“

Rada ostatním školám v přístupu k rodičům: „Radit si netroufáme.“

Profil školy v databázi včetně kritérií, která škola splňuje, najdete ZDE

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..