ZŠ a MŠ DOCTRINA radí rodičům: Nebojte se ptát!

Pokračujeme v představování jednotlivých škol Rodiče vítáni. Tentokrát jsme se ptali, jak s rodiči spolupracuje soukromá základní a mateřská škola Doctrina v Liberci. Zástupci školy, pan ředitel Jiří Paclt společně s panem učitelem Martinem Turčíkem, který se ve škole zároveň věnuje otázkám rozvoje a marketingu, vystoupili na říjnové konferenci Rodiče vítáni.

Na konferenci představili Gradebook, neboli elektronickou žákovskou knížku, která slouží rodičům v komunikaci se školou. Zapisují se do ní nejen známky, ale také úkoly a další záznamy. Protože je online, mají rodiče prakticky nepřetržitý přístup k informacím o tom, jak se jejich dítěti ve škole vede.

Jak popisují svou školu jednou větou? Nadstandard je u nás normou!

O výhodách a případných úskalích žákovské knížky ve formě webového nástroje můžete přemýšlet nad následujícím záznamem jejich vystoupení na konferenci Rodiče vítáni.


Jiří Paclt a Martin Turčík : Gradebook = komunikující škola 

Co by poradili ostatním školám ve vztahu k rodičů: „Buďte aktivní, nic nepovažujte za samozřejmé.“

Co by poradili rodičům ve vztahu ke škole: „Nebojte se ptát!“

Jiří Paclt je ředitel soukromé základní školy Doctrina v Liberci, dříve městské základní školy Na Perštýně. Škola aktivně vytváří podmínky pro přirozenou a přátelskou komunikaci mezi dětmi, učiteli a rodiči, významnou roli při vzájemné informovanosti hraje webový portál Gradebook. Škola podporuje moderní metody výuky a funguje jako školící centrum činnostního učení. Aktivně se podílíme na rozvoji mezinárodního projektu CTY – péče o talentované děti.

Martin Turčík je učitel a manažer rozvoje na základní škole Doctrina. Od prvního náčrtu až po poslední aktualizaci vytvořil informační a komunikační portál Gradebook, který již na několika školách zcela nahradil papírovou žákovskou knížku.

Profil školy v databázi včetně kritérií, která škola splňuje, najdete ZDE.

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

1

 
1 Počet vláken diskuze
0 Počet reakcí v diskuzi
0 Počet odběratelů diskuze
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Největší vlákno komentářů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

nejnovější nejstarší
trackback

[…] Dnes odpoledne se zúčastnili pedagogové naší školy semináře na téma využití systému GRADEBOOK. Seminář vedl tvůrce Gradebooku Mgr. M. Turčík, pedagog z liberecké soukromé základní školy Doctrina.  Představení elektronické žákovské knížky Mgr. M. Turčíkem můžete zhlédnout zde. […]