(c) Nina Pavelková, http://www.zsnovysvet.cz

ZŠ Nový svět Opava – Děti by u nás zrušily prázdniny

První letošní školou, která by se vám ráda představila, je Montessori základní škola Nový svět Opava. 

(c) Nina Pavelková, http://www.zsnovysvet.cz
(c) Nina Pavelková, http://www.zsnovysvet.cz

Jak spolupracují s rodiči?

„Úzká spolupráce s rodiči je jedním z pilířů Montessori pedagogiky na základní škole. Rodiče mají možnost kdykoliv (po předchozí domluvě) navštívit výuku,“ říká Hana Kroupová, zástupkyně ředitelky.

Velmi velký důraz kladou na to, aby byli rodiče informováni o tom, co se děje ve škole. Naplňují v tomto směru hned dvě dobrovolná kritéria: kurikulární odpoledne a vzdělávací semináře pro rodiče: „Pořádáme pro ně kurikulární odpoledne nebo jim poskytujeme individuální konzultace týkající se metod výuky. Pravidelně se uskutečňují tzv. „schůzky ve třech“, na nichž se rodič, dítě a pedagog scházejí nad portfoliem prací dítěte, vyhodnocují pokroky a hledají cestu k dosažení co nejlepších výsledků při zachování maximální spokojenosti dítěte. Samozřejmostí jsou týdenní plány zasílané emailem,“ popisuje aktivity školy Hana Kroupová.

Mnozí rodiče se podle jejích slov také podílejí na výrobě pomůcek či se jinak aktivně zapojují do chodu školy (besedy, pomoc při zajišťování mimoškolních akcí, doprovod).

Oboustranný respektující přístup je u nich základem pro smysluplnou komunikaci mezi rodiči a školou. „Stále si uvědomujeme, že našim společným cílem je podpora a rozvoj dětí, které nám byly svěřeny,“ dodává.

Protože „nad zlato dražší klenot je dítě, ale nad sklo křehčí.“ (Jan Amos Komenský)

Profil školy v databázi včetně kritérií, která škola splňuje, najdete ZDE

 

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..