Den s květinou aneb konec školního roku v kraji zapadlých vlastenců. Radost – a asi i smutek – dojetí, vysvědčení

Sami jste to zažili a ani na to moc nevzpomínáte. Stejné jako tehdy, stejné jako už tolikrát, stejné jako na tolika jiných místech. A přesto vás to může dojmout, zvlášť když jste poněkud sentimentální a vidíte krásu i obyčejného a otřelého rituálu.  Je to kouzlem dětských emocí, které se neopotřebují, i když se každý rok opakují. Závěr školního roku na základní škole K.V.Raise v Lázních Bělohrad byl – tak jako jinde – ve znamení květiny pro paní učitelku. A jejího dojetí.

Do školy se scházejí ze všech stran děti s květinou, dvěma květinami nebo rovnou pugétem.

Nejdříve jdou do svých tříd, tam si květiny odloží a pak se všichni sejdou na  školním dvoře.

Bude se řečnit, ale jen chvilku. Nedaří se zapnout mikrofon, ale pan školník v roli zvukaře je v pohodě a má krásný úsměv.  Nakonec to je bez mikrofonu i takové lidštější. Promluví pan ředitel i pan starosta.

Pak se jde zpátky do třídy. Než rozdá vysvědčení, paní učitelka v 5.A  se dětí zeptá, jaké nejlepší zážitky si z prvního stupně odnášejí. „Všechno… nevím… spaní ve škole… výtvarné odpoledne… spaní ve škole… a vás, paní učitelko.” To se opakuje.

A pak tady máme vysvědčení a předávání květin. V jednu chvíli si paní učitelka nenápadně utře slzu. Nakonec třída předává dárek žákyni, která odchází na víceleté gymnázium. A taky tričko se jmény všech spolužáků.

Končí se „indiánským“ pokřikem.

No a pro dnešek je to vše, jde se domů. Hezké prázdniny!

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x