Hlavně to nepřenášet na děti, vzkazuje vystresovaným rodičům Bob Kartous

„Z vystresovaného rodiče může dítě velmi rychle získat pocit, že je škola nějaký problém. A to ještě před tím, než vůbec začala,“ říká vedoucí komunikace EDUin Bob Kartous. Rodičům školáků také radí, jak s dítětem o škole mluvit. 

 

„To, co vidím v poslední době, je taková přehnaná péče o to, aby dítě ve chvíli vstupu do školy už mělo nějaký znalostní základ, aby nepřišlo s nějakým hendikepem, nebylo pozadu. Rodiče jsou z toho mnohem víc ve stresu než dítě, protože dítě se obvykle do první třídy těší,“ popisuje Bob Kartous ve videu pro flowee.cz.

Rodičům také radí, jak se s dětmi bavit o škole plodněji než legendární otázkou „co bylo ve škole“ a neméně legendární odpovědí „nic“.

1

Pravidla diskuze

(zavedena 13. dubna 2018)

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání
Příspěvky porušující pravidla mažeme.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Eva Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

nejnovější nejstarší
Eva
Host
Eva

Potvrzuje se mi moje životní zkušenost, jak důležitá je smysluplná komunikace z obou stran, najít si čas na sebe a vědět o sobě. neomezovat prostor druhého, ale vzájemně o sobě vědět a být na blízku, když to ten druhý potřebuje. Možná to všechno vypadá jako fráze, ale vím moc dobře co to pro člověka a zvlášť pro dítě znamená. Je nová doba a současná forma komunikace je zkratkovitá. Počítače internet vedou k jen stručným zkratkovitým zprávám. Mám takového syna a pozoruji to na jeho projevu. jako malé dítě toho napovídal, teď co sedí u počítače jsou odpovědi, ano mami, mám… Číst vice »