Alchymie zdravého jídla aneb Vím, co jím a piju

Naše tělo je vzácné, nejde ho vyměnit a někdy je vemi těžké ho opravit, když se pokazí.  Třeba vinou špatné výživy. Za dobré jídlo se nám odměňuje zdravím a vitalitou. Naopak jídlo jen zdánlivě dobré, ale ve skutečnosti energeticky prázdné,  plné sacharidů, a celkově nevyvážená strava vedou ke chronické nepohodě a zdravotním problémům. To je fakt. Co je zdravé, je tedy pro naše tělo dobré. Což víme teoreticky, ale často se tím neřídíme.

Doporučujeme sérii videí inciativy Vím, co jím a piju, která  podporuje výuku zdravého životního stylu a stravování ve školách. Tento díl ukazuje, proč je důležité nastavit PŘÍJEM a VÝDEJ energie tak, aby tělo nestrádalo, ale ani nedostávalo nezdravě něco, co nepotřebuje.

V souvisejícím článku na webu Vím, co jím a piju se dozvíte, co je bazální a celková energetická potřeba a jak se dá spočítat.

1

Pravidla diskuze

(zavedena 13. dubna 2018)

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání
Příspěvky porušující pravidla mažeme.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
MiRA Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

nejnovější nejstarší
MiRA
Host
MiRA

jo to nezdrave jidlo muze byt nezdrave a krom funkce ¨zavazi a vyplne zaludku¨ byt v rebricku obsahu zivin vs chemie horsi volbou nez ‚louskat cvrcky‘ nebo ‚drzeni hladu‘ ale Nejvic nezdrava strava neni chemicka nahrazka, pred 30lety i sci-fi žánru neznámá, ¨jed hada, ani konzumace TV s byciklem jako zákusek¨/nadsazka ale pravda../ clovek se muze (ale nemusi) v krajnim pripade vyrovnat s ledascim, ale s cim se nevyrovna je: NENI NEZDRAVE 1 SPATNE JIDLO CO PREBYVA, ALE TREBA I 1 ZIVINA CO TRVALE SCHAZI.. treba sklenikova hydroponicka zelenina vypada dobre ale kdyz je hnojena jen zakladnim NPK+… a nema… Číst vice »