Učitelé tančí v kostele, publikum burácí: poslední školní den ve švédském Lundu vypadá takto

Tereza Planck je česká lékařka a žije se svým manželem a třemi dcerami ve švédském Lundu. Na svém profilu na FB sdílela video z posledního školního dne (ve Švédsku školní rok končí o pár dní dříve).  Kostel plný kolektivního veselí a taneční kreace učitelů nás zaujaly. Sdílíme a doporučujeme, pro dobrou náladu i inspiraci.

„Na poslední den školního roku mám ze svého dětství nevýrazné vzpomínky. Čisté šatičky, kytka pro paní učitelku, škrobený proslov ředitele, pár neosobních vět pro každého žáka od třídní, vízo do ruky a pak rychle domů, prázdniny čekají.  Proto mě napoprvé dost udivilo, že si na základní škole mých dcer tady v Lundu berou na zakončení školního roku všichni rodiče volno. Že by zase jeden ze zbytečně vyplácaných dnů? Ale pak jsem musela uznat, že slavnostní zakončení na naší škole má opravdu svoje kouzlo. Účastní se ho všichni žáci, učitelé i rodiče. Do školy by se nevešli, takže zakončení probíhá v kostele, církevního na tom ale není nic. Letos to pro mě byla hodina a půl čiré radosti. Pár krátkých osobních proslovů a pak hudba, hudba, hudba. Pěvecká sóla, fantastický malý houslista, sbory z jednotlivých ročníků. Asi nejvíc mě udivilo, že děti v publiku, ani ty nejmenší, vůbec nerušily. Nikdo se nekroutil, nezíval nudou ani se neposmíval. Naopak, děti nadšeně tleskaly a povzbuzovaly se navzájem. Zlatým hřebem programu je už druhým rokem taneční vystoupení učitelů. Za nadšeného pokřiku a dupání publika se předvedla velká část učitelského sboru. Po zakončení v kostele se pak děti odeberou do svých tříd. Tam s rodiči a učiteli posedí a poklábosí nad dobrotami přinesenými z domova. Myslím, že s takovými vzpomínkami na poslední školní den se moje děti budou po létě do školy rady vracet.“

a tady je to video, klikněte na obrázek…

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x