Taky jste se kdysi tak těšili na nedělní rozhlasovou pohádku? Můžete v tom pokračovat se svými dětmi i bez, a to každý den

Nejoblíbenějším pořadem Rádia Junior je Velká pohádka, která jde do =teru každý den, nikoli jen v neděli. Začíná od osmi večer. A co tam mají dalšího? Nastudujte si to, uděláte radost svým dětem i sobě.

O dobrou ranní náladu se stará show Ráno s Jogurtem Jirky Jogurta Kohouta. Určená hlavně školákům, zdroj dobré nálady před odchodem do školy. Písničky, zajímavosti, vtipy, kvízy. “Děti třeba moc rády hádají zvuky, které jim pravidelně pouštíme,” říká Denisa Kimlová. “Naší cílovou skupinou jsou děti od osmi do dvanácti let,” říká. “Máme ale pořady i pro mladší či starší děti.”

Po Ránu s jogurtem následuje vysílání pro nejmladší. Ušounova pohádková školka se vysílá každý všední den od 8:00. Ušoun Rušoun, maskot Rádia Junior, kterému propůjčuje svůj hlas Zora Jandová, moderuje spolu s Janou Rychterovou půlhodinku určenou předškolním dětem. Posledních 7 dílů je vždy k nalezení v archívu. Děti, rodiče i učitelé v mateřských školkách si ho mohou pustit kdykoliv během dne. Každý díl pořadu se věnuje jednomu tématu. Autorka pořadu Denisa Kimlová získává inspiraci pro tvorbu pořadu u své čtyřleté dcery. “Nedávno se jí například popletlo slovo kompliment a kontinent, tak jsem to rovnou využila pro vysílání.”

Inspiraci v životě hledá také “Fráňa” Tomáš Vacek, autor velmi oblíbeného pořadu, který spolu s Rádiem Junior oslavil v březnu páté narozeniny a tisící díl. Ve škole i po škole s Vendou a Fráňou trvá dvě minuty, ale těší se na něj děti i jejich rodiče. Dva uličníci Venda a Fráňa zábavnou formou děti vzdělávají. Řeší například jak správně vyslovit cizí slova, významy českých přísloví a mnoho dalšího.

Velké oblibě se těší také Klub Radia Junior. Povídání se zajímavými hosty, čtení na pokračování, soutěže a Hajaju můžete slyšet v Klubu Rádia Junior denně od 19:00 do 20:00 v internetovém vysílání Rádia Junior a také na Dvojce Českého rozhlasu. Děti mohou do studia volat se svými dotazy na pozvaného hosta. “Často nás překvapí úroveň jejich otázek a zájem o téma,” říká Kimlová. Mezi hosty, kteří si do studia přicházejí s mladými posluchači povídat, jsou zajímaví umělci sportovci nebo youtubeři.

A od osmi večer přichází TA velká pohádka, na kterou se mohou pravidelně těšit malí i velcí. A pokud vám nevyhovuje čas, i TU najdete v archívu.

Pravidla diskuze

Vítejte v debatním prostoru online magazínu Rodiče vítáni. V zájmu udržení úrovně debaty a zajištění komfortního a bezpečného prostředí pro všechny zúčastněné zde platí následující pravidla:
  • Diskutuje se o tématu článku, neodklánějte debatu jinam.
  • Nevnášejte sem svou agendu, kterou k tématu pouze „přilepíte“.
  • Nevkládejte do svých odpovědí odkazy na jiné stránky, pokud se netýkají přímo tématu článku.
  • Příklady z praxe jsou naopak vítány.
  • Respektujte důstojnost autorů, respondentů i ostatních diskutujících.
  • Nepřenášejte polemiku do osobní roviny kritizováním osoby autora, respondenta a jiného diskutujícího, jeho kvalifikace, vyjadřování, kompetencí.
  • Netolerujeme hrubé jednání, vulgarismy ani jakékoli ponižování druhých.
  • V souladu se zákony ČR je zde zakázáno jakkoli paušálně očerňovat jednotlivce či skupiny lidí s odkazem na jejich etnicitu, pohlaví, sexuální orientaci či náboženské vyznání.
  • Pro přispívání do diskuze je nutné se přihlásit prostřednictvím Facebook, Google nebo Twitter účtu. Snažíme se omezit anonymitu přispěvatelů a tím zkvalitnit diskuzní prostředí.
Příspěvky porušující pravidla mažeme.

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..